Pridružite nam se! Postanite navijač, podrška, punopravni član, igrač, ili sponzor! Javite nam se!

Pratite nas!
    FC SALINES TUZLA CITY
    PRATITE NAS
    Top
    FC Salines Tuzla City / Utakmice  / MNK Kaskada Gračanica – FC SALINES TUZLA CITY 5-3 (1-1)

MNK Kaskada Gračanica – FC SALINES TUZLA CITY 5-3 (1-1)

Kako je lijepo oštriti ražanj u šumi, dok na rosnom proplanku, medno janje travu pase…
    Jarčevi su mislima bili na velikoj utakmici protiv starog rivala, Mostar SG. Na tom putu imali su sitnicu, kantonalnog rivala Kaskadu.

I gle čuda!

Baš ta Kaskada očita lekciju Jarčevima. Lekciju o požrtvovanosti, časti i čojstvu!

Na stranu sada što je peh pratio našu ekipu od 4. minuta, kada je, zasluženo, isključen Vladimir Džombić.

Domaći su poentirali sa 6 metara.

Vratili su se Jarčevi u prvom poluvremenu golom Nermina Kahvedžića. Još pregršt šansi nisu iskoristili, tako da se na odmor otišlo rezultatom 1-1.

U jeku napada Jarčeva, u drugom poluvremenu, domaći dolaze do novog vodstva. Imali su naši momci sijaset šansi, no Kaskada strpljivom igrom puni našu mrežu. Dok smo se okrenuli rezutat na semaforu je bio 4-1.

Uzalud stativa i prečka Srđana Ivankovića, uzalud jalova inicijativa, rezultat je bitan.

U zadnjih 5 minuta susreta ušlo se pogocima Srđana Ivankovića i Darka Milanovića. Zadnje minute su donijele bespomoćnu trku za neriješenim rezultatom, koja je u konačnici, donijela samo pogodak domaćina sa zvukom sirene.

Ovim, prvim, porazom Jarčeva, raspršen je san o jesenjem Prvaku BiH!

Kaskada je pokazala kakav je tim, kada hoće i kada je motivisana. Mi im stišćemo ruku na zasluženoj pobjedi i bespoštednoj borbi!